Warsztaty Hernia Compact

Warsztaty Hernia Compact

Warsztaty Hernia Compact

Hernia Compact to trzydniowe warsztaty zainicjowane w Niemczech i certyfikowane przez Niemieckie Towarzystwo Przepuklinowe (DHG – Deutsche Hernien Gesellschaft) potrzebne do certyfikacji ośrodka przepuklinowego. Program został stworzony przez 3 chirurgów (Prof. Wolfgang Reinpold, Dr Bernd Stechemesser i Dr Ralph Lorenz) i jest prowadzony od 2011 roku w Niemczech, a od 2014 roku w Austrii. Ten program jest uważany za podstawę dla EHS Hernia School (Prof. W. Renipold jest obecnie Sekretarzem ds. Edukacji w Radzie EHS).

Warsztaty składają się z 3-dniowej aktywności

  • Wykłady – dokładne podsumowanie wiedzy z zakresu anatomii, metod diagnostycznych, leczenia i opieki po operacjach przepuklin pachwinowych i brzusznych.
  • Laboratorium – dla wiedzy anatomicznej i demonstracji techniki operacyjnej.
  • Operacje na żywo w 5 szpitalach dla małych grup.

Warsztaty poprowadzi dr Berd Stechmesser we współpracy z Zakładem i Katedrą Patologii Akademii Medycznej w Gdańsku (Prof. Wojciech Biernat) i Szpitalem Swissmed (Dr Maciej Śmietański) oraz szpitalami partnerskimi.

Partnerem generalnym warsztatów jest Akademia Aesculap oferująca wsparcie, sprzęt laparoskopowy (w tym laparoskopy 3D) i materiał operacyjny (zobacz: https://poland.aesculap-academy.com).