Warsztaty USG

Warsztaty USG

Warsztaty USG

Warsztaty Dynamiczne USG pachwiny (DIUS)

Według niedawno opublikowanych międzynarodowych wytycznych dotyczących leczenia przepukliny pachwinowej, ultradźwiękowa ultrasonografia inwazyjna jest najbardziej czułą i swoistą metodą oceny podejrzenia przepukliny pachwinowej w przypadku negatywnego badania klinicznego (CE). Badanie kliniczne wykazało czułość 0,754 i swoistość 0,963. CE w połączeniu z DIUS zwiększa te wartości do prawie 100%. MRI może być stosowany do diagnozowania innych patologii, takich jak zapalenie ścięgna przywodziciela, zapalenie kości łonowej, artroza lub endometrioza.

DIUS jest uważany za pierwszy wybór w diagnostyce nie ujawnionych klinicznie patologii pachwiny, ponieważ jest on rutynowo dostępny, stosunkowo specyficzny, opłacalny, powtarzalny, dostarczający promieniowania niejonizującego i dobrze akceptowany przez pacjentów.

Warsztaty poprowadzi prof. Dr Henning Niebuhr z ATOS Clinic w Hamburgu, światowy lider DIUS, autor rozdziału o diagnostyce przepukliny w International Guidelines i słynnym chirurgie przepuklinowym.

Warsztaty zaplanowano jako jednodniowe wydarzenie z wykładami, opisem przypadków klinicznych i częścią praktyczną na wybranych pacjentach. Jest organizowany we współpracy z II Oddziałem Radiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z 4 nowoczesnymi stacjami roboczymi w USA, aby zapewnić uczestnikom możliwość praktycznego szkolenia.